Довідка про тести

Матеріал з Вікі Тестей
Перейти до: навігація, пошук

Тести

Створення сторінки із тестовими питаннями

Окремий тест утворюється на вікі-сторінці в просторі імен Quiz. Наприклад, Quiz: Тест задає тест.

Сторінка Тесту складається з двох частин:

  • параметрів тесту
  • Питань і варіантів відповідей

Ці дві частини описуються українською мовою і може включати з фрагменти інших вікі-сторінок із включеннями Quiz:Назва сторінки. Тобто, наприклад, можна створювати бібліотеки питань, а потім, набираючи різні питання, формувати різні тести.

Оновлення тесту відбувається при збереженні сторінки тесту або будь-якої статті простору імен Quiz, що включається в сторінку тесту.

Якщо в тест включаються статті не з простору імен Quiz, то тест не оновиться автоматично при збереженні статті! Всі питання потрібно зберігати в просторі імен Quiz!

Параметри тесту

Параметры теста описываются обычным списком определений в вики-синтаксисе со специальными именами «терминов». Имена локализованы, нужно использовать либо английские (они работают всегда), либо соответствующие $wgContLang, то есть, языку вашей вики по умолчанию.

Параметри тесту описуються звичайним списком тегів вікі-розмітки.

Параметр (укр.) Параметр (англ.) Значення
Назва Name Назва сторінки із тестовими питаннями. Якщо цього пункту немає, то як заголовок буде взято назву вікі-сторінки.
Введення Intro Цей текст буде показаний в режимі тестування перед питаннями. Наприклад, "У кожному питанні оберіть одну правильну відповідь." Якщо для введення замало одного рядка, на початку сторінки можна створити підрозділ з заголовком == Введення ==, і його вміст буде виводитися на екран.
Режим Mode Можливі значення: TEST або TUTOR.

Якщо задати для тесту режим TUTOR, то тест буде "навчальним" (після проходження тесту виводиться кількісний результат правильних / неправильних відповідей і перераховані питання, на які респондент відповів неправильно, причому будуть показані тексти питань, вибрані відповіді, правильні відповіді і пояснення до питань. Таким чином, респондент має можливість проаналізувати свої результати.

У режимі TEST після проходження тесту на екран виводиться тільки кількісний результат правильних / неправильних відповідей.

Число питань Limit questions На сторінці тесту може бути довільна кількість питань, а для тестування випадковим чином обирається тільки задана кількість запитань. Наприклад, всього на сторінці міститься 60 тестових питань, а для тесту задано число "40", то випадковим чином для респондента обирається із 60 питань тільки 40.
Переставляти питання Shuffle questions Якщо «так», то питання тесту будуть випадковим чином переставлені. Якщо при цьому задано «Число питань» рівне, наприклад, 10, то буде вибрано 10 випадкових питань з усіх доступних.
Переставляти відповіді Shuffle choices Якщо «так», то варіанти відповіді на кожне питання також будуть випадковим чином переставлені.
Процент завершення Completion percent (Необов'язковий) Необхідний % правильних відповідей для того, щоб результат був визнаний успішним проходженням тесту.
Мін. спроб для занадто простих питань Autofilter min tries (Необов'язковий) Мінімальна кількість спроб для занадто простих питань N. Щоб фільтрація працювала N потрібно обов'язково задати. При N <= 0, або якщо N не задано, фільтрація відключається.
% успіхів занадто простих питань Autofilter success percent (Необов'язковий) Автовидалення простих питань

Припустимо, що є тестові питання, які, можливо, занадто прості і, у майбутньому, їх хотілося б видалити. За допомогою MediawikiQuizzer можна скористатися статистичним методом їх видалення. Потрібно поставити 2 параметра тесту:

Мінімальна кількість спроб для занадто простих питань N. Щоб фільтрація працювала N потрібно обов'язково задати. При N <= 0, або якщо N не задано, фільтрація відключається.

% успіхів занадто простих питань M. За замовчуванням M = 80.

Тоді питання, на які відповів щонайменше N людина, і з них успішно відповіло> = M відсотків, будуть визнані "занадто простими" і в наступні варіанти тестів не потраплять.

Наприклад, можна задати N = 5, M = 80.

Спитати користувача Ask user (Необов'язковий) Список назв полів через кому, які будуть додані до форми тестування для респондентів. Якщо не порожньо, то також завжди вимагається заповнення поля "Ваше ім'я".
Секретний Secret Якщо "так", то тест буде доступний тільки адміністратору, або по заздалегідь згенерованих посиланнях.

Пример кода с параметрами теста:

;Назва: Вікі-розмітка тексту
;Введення: У кожному питанні оберіть одну правильну відповідь. 
;Режим: test
;Число питань: 30
;Переставляти питання: так
;Переставляти відповіді: так
;Процент завершення: 20
;Мін. спроб для занадто простих питань: 5
;% успіхів занадто простих питань: 90
;Спитати користувача: Факультет, прізвище та ім'я студента



питання

Кожне питання задається окремою секцією статті ( «підзаголовком" статті) і має:

Текст питання.

Текст пояснення для режиму навчального тесту. Цей текст буде показаний в результатах тестування, якщо людина відповість на питання неправильно.

Пояснення задається секцією з назвою == пояснення ==.

Мітку для перевіряючого. Ця мітка буде показуватися в друкованих перевірочних листах і може використовуватися, наприклад, перевіряючим, щоб відразу зрозуміти, для тестування який теми доданий це питання.

Мітку можна задати в заголовку секції питання або окремої підсекціями з заголовком == Метка ==.

Коментарі до запитання. Ці коментарі розуміються як коментарі в мові програмування - при обробці тесту вони просто вирізують.

Коментарями вважається все, що розташовується в секціях з назвою == Коментарі ==.

Варіанти відповіді. Можна або дати кілька варіантів відповіді (для цього задайте хоча б 2 варіанти відповіді - 1 правильний і 1 неправильний), або запропонувати користувачеві ввести відповідь у вигляді довільної рядки (для цього потрібно задати> = 1 правильного варіанту відповіді і 0 (жодного) неправильних ).

Щоб секція була прийнята за питання, її заголовок повинен називатися == Питання == або == Питання: мітка питання ==. Рівень заголовка ролі не грає.

відповіді

Варіанти відповіді можна задати двома способами:

1. Однією секцією з назвою == Відповіді == або Варіанти відповіді, що містить в собі нумерований (*) або маркований (#) список, кожен елемент якого буде визнаний окремим варіантом відповіді. При цьому правильними варіантами будуть визнані ті, на початку тексту яких є слова Правильна відповідь: (далі текст відповіді).

приклад:

Питання: кролики

Як швидко кролики розмножуються?

Відповіді

  • Повільно
  • Правильна відповідь: Швидко
  • Дуже швидко
  • Феєрично швидко

2. Якщо на текст варіанти відповіді недостатньо одного рядка, його можна задати окремої секцією з назвою == Відповідь == або == Правильна відповідь ==. В принципі, обидва способи завдання можна також і змішувати.

приклад:

Питання: кролики

Як швидко кролики розмножуються?

Відповідь

повільно

Y = kx

Правильна відповідь

швидко

Y = k x </ sup>


QR-коди

Ще одне зауваження - QR-коди. На сторінці з результатом тесту користувачеві відображається QR-код, що містить посилання на цей результат. Навіщо це треба, як це можна застосувати: наприклад, пройшовши тест на мобільному пристрої, можна швидко передати посилання адміністратору для перевірки результату. Посилання містить секретний код, і тому буде ясно, що людина, що показав посилання - це саме той, хто проходив тест, а не хтось інший.